Monographs Details: Swartzia brachyrachis var. glabrata R.S.Cowan
Authority: Cowan, Richard S. 1967. Swartzia (Leguminosae, Caesalpinioideae Swartzieae). Fl. Neotrop. Monogr. 1: 3-228. (Published by NYBG Press)
Family:Fabaceae
Description:Latin Diagnosis - Foliola base acuta ad obtusa, haud cuneata, plerumque glabra nitidaque; alabastra et pedicelli strigulosi, pedicellis 14-26 mm longis; bracteolae et stipulae minus quam 1 mm longae; calycis segmenta 9-11 mm longa.

Distribution:Guyana South America| Suriname South America|

Common Names:Kebakade, serrabadarmy, tofeyefu