Monographs Details: Swartzia myrtifolia var. peruviana R.S.Cowan
Authority: Cowan, Richard S. 1967. Swartzia (Leguminosae, Caesalpinioideae Swartzieae). Fl. Neotrop. Monogr. 1: 3-228. (Published by NYBG Press)
Family:Fabaceae
Description:Latin Diagnosis - Arbor 3 m alta; stipulae 3 mm longae, pilosulae; petioli 7-8 mm longi, pilosuli, rhaches 27-44 mm longae; laminae infra pilosae vel solum in costa; stamina maiora ca 10; gynoecium et fructus glabra.

Distribution:Peru South America| Loreto Peru South America|

Common Names:Shatona blanca